29 Ocak 2012 Pazar

yeni mama önlüğümüz

Asya sürekl ilaç içiyor, kusuyor.Önlük yetiştiremez olduk.Daha önce bir iki tane dikmiştim .Onlarla elim daha rahatladım.Kullanışlı bir model oldu.Burdan gördüm. Yaka ve kravatı ben ekleyiverdim.Sanki barni moloz taşa benzedi takınca.
Buda Asyacık.Hastalıktan gözlerinin atlı morardı.Hırıl hırıl nefes alıyor.çok zorlanıyor çok.

27 Ocak 2012 Cuma

Bronşit

Bizim bebiş hasta bugünlerde.
3-4 gündür öksürüyordu bende geçer düye pek üstelemedim.Dün öyle çok öksürdü ki kaptığım gibi hastaneye koştum.Bronşite çevirmiş hastalığı.Nasıl üşütmüş bu bebek bu kadar dedi doktor.Çok üzüldüm.Öksürdükçe içi parçalanıyor minişin.Gece durmadan ağladı,öksürdü,burnuda akmaya başladı.İlk hastalığı çok panik yaptım.Allahım başka dert vermesin.Buna da şükür.Antibiyotik alıyor ,çabuk atlatır umarım.Tüm hastalara acil şifalar diliyorum,yanında da bizim minik Asya'ya.

22 Ocak 2012 Pazar

İlk kardan adam ve eldiven

Ankara buz gibi.Heryer bembeyaz pamuk gibi karlarla kaplı.Öyle güzel ki tıpki masal gibi.
Tabi bu güzel kardan Asya'da nasibini alsın istedik.(15.01.2012 )Geçen hafta önce babası aşağıya indi.Kardan adamımızı yaptı.Sonra bizim minik teşrif etti.Ama dışarı çıkar çıkmaz uykuya daldı.Uykucu şirin kardan adamıyla ancak böyle poz verebildi.
Aslında geçen sene de buna benzer bir kardan uzaylı yapmıştık .Kardan adamdan çok uzaylıya benziyorlar.Asya hanım karnımdaydı ve henüz cinsiyeti bile belli olmamıştı.
Karda kışta dışarı çıkıp duruyoruz.Küçük hanıma eldiven lazım.Polardan birtane dikiverdim bende.Yapması çok kolay.herkes biliyordur zaten.Birde ben acemice anlattım.heveslendim işte :))

Eldivenimiz hazır... Birazda bol oldu.içinde rahat rahat elini oynatabiliyor.Artık elleri üşümeden bol bol karda gezebiliriz.

Not:Bizim ilkel eldivenimizin yanında şurdan  da aşağıda gördüğünüz  eldivenin yapımının ayrıntılarına da ulaşabilirsiniz efenim.

19 Ocak 2012 Perşembe

Dersaneli olduk...

   Pazartesi gününden beri öyle yoğunum ki.Evi otel gibi kullanıyoruz desem yeridir.Kpss kursuna başladım.Özel sektör evli ve çocuklu biri için oldukça zor.
  Mimarın mesai saatleri hele hiç belli olmuyor.3 yıllık çalışma hayatımda resmi mesai saati 6 da biterken işimizin nerdeyse hiç olmadığı zamanlarda bile 8 de çıkardık.iş yoğunluğu artıncada gece 11 -12 en erken çıktığımız saatler olurdu.Cumartesileri yarım gündü sözde ama en erken 6 da çıkmışımdır oda bir iki kere.Pazar günleride hiç boş olur mu iş yetiştirmek adına kullanılırdı.
  Eşimle evlendiğimizde düğün için izin alamamış ,düğünün ertesi günü sabahın köründe işe gitmiş,benimde iki güncük iznim vardı.Bende evde sıkılıp geri işe dönmüştüm.nerdeyse ilk altı ay sadece gece uyurken birbirimizi görüyorduk.O kadar yoğun bir tempom vardı.Eşim cumartesi pazar evde oluyordu,ben hep işte oluyordum.
  Artık bebişle bu stres altına girmek istemiyorum.Bakalım var gücümle çalışıyorum derslerime.Sabahları Asya'yı anneannesine bırakıp koşa koşa dersaneye gidiyor,tekrar koştura koştura minişin yanına gidiyorum.Hadi hayırlısı inşallah olacak bu sene.
  Şimdi gidiyorum,öğretmenim beni bekliyor,dersimi iyi dinlemeliyim.

16 Ocak 2012 Pazartesi

6 ay 1 hafta

Asya'yı bir haftalık gecikmeyle aşıya götürdüm.Aşı tarihini yanlış okumuşum.İlgisiz bir anneyim galiba...Üzüldüm doğrusu nasıl unuttum ki...
Ağızdan çoçuk felci aşısı damlattılar.sağ ve sol bacağındanda toplamda 3 iğne vurdular.Nasıl dayanıyorsa acıya minişler.Azıcık ateşi çıktı.Şimdi uyuyor .

69cm boyu,10kg de kilosu varmış.maşallahı var yani bizim yakışıklı kızın:))
Ben çook acil bir durumu olmazsa çocuk doktoruna götürmüyorum.Sağlık ocağına aşıdan aşıya götürüyorum.Uygun,içime sinen bir doktor bulamadım çünkü.inşallahda öyle doktorlara ihtiyacı olmadan büyür.

12 Ocak 2012 Perşembe

Yakışıklı adın ne senin?

Geçen gün markette dolaşıyorduk.Ben reyon reyon herşeyi karıştırırken,eşim sıkıntıdan Asya'yı kaptı önden önden gitmeye başladı.Bir aile gelmiş yanına ''ay ne şekersin sen ,hey yakışıklı adın ne bakiim senin'' demişler.
Bizimki Zeynep Asya deyince erkeğe benzettik biz diye cevaplamışlar.Kıza benzemiyor benim kuzum napalım.

       İşte o günkü yakışıklı Zeynep'imiz.
 Kardeşime anlattığımızda bu olayı bize parlak fikrini açıkladı.Abla o yakışıklı lafını enişteme söylemişlerdir kesin dedi.Belki de öyledir.:))Tabi yalnız buldular benim yakışıklı kocişimi sorarlar böyle adını...

11 Ocak 2012 Çarşamba

Korkunç bir doğum günü

Şu hayat çok acımasız arkadaşım.Bir anda gerçekleri hem de hiç ummadığın anda yüzüne tokat gibi vuruyor.
  Artık 26 bitti.27 yaşdan gün almaya başladım.Bu yıldan sonra yaşımı 26 da sabitlemeye karar verdim. Beş sene 26 derim ben artık. Yaşlanmışım ben yahuu.
  Doğum günümde eşim hadi yemeğe gidelim dedi.Aman boşver yemeği bi avm ye gidelim azıcık alışveriş yapayım böylesi daha makbul dedim.Hem doğumdan sonrada kilo vermiştim.Evdeki aynlarda iyi görünüyordum sanki.Demez olaydım, kıyafetleri alıyorum kabinde deniyorum sağdan soldan benim kilolar çıkıyor.

  Aynalarda daha bi büyük gösteriyor sanki.İki mağaza, üç mağaza derken benim sabrım taştı. Hırsla eşime çıkıştım.Niye getirdin beni buraya, ne kadaş şişko olduğumu göstermek için mi ,direk söylemeye korktun dimi diye saçmalamaya başladım.Bir yandan da ağlamaya başladım. Garibimin hiçç suçu günahı yok halbuki.Beni mutlu etmek için hadi dondurma yiyelim diyor( normalde hiç hayır demezdim) bu halimle bide dondurmamı yedirtcen diye söylendim yine. Mutlu başlayan doğum günüm böyle bitiverdi.Kabakta eşimin başında patladı. Eve gelene kadar söylendim durdum.
  Peki sonra ne oldu.Ne yaptım sonraki günlerde.koca bir hiç.Büyük dilimlerle kekleri yedim yuttum.Kendime yaş pasta yaptım.Yok ben akıllanmam galiba.Sanki kilolardan ağlayan sızlayan ben değildim.O ağlayanıda avm de bırakıp gelmişim galiba.

2 Ocak 2012 Pazartesi

02.01.2012

Bugün benim doğum günüm.yeni yıla yrni yaşımla giriyorum herzaman.2011 bana dünyanın en güzel hediyesini bıraktı gitti.Eskiden doğum günümde hediye beklerdim.Bugün hiç umrumda değil.Birtanem Zeynep Asyam yanımda,sağlıklı ve huzurlu.
En büyük hediye bu olsa gerek.Bir de canım kocacım hep bizimle.

iyi ki doğmuşum di mi:))

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar