9 Ağustos 2018 Perşembe

Deniz Kızı Ariel Temalı Doğum Günü Partisi (Zeynep Asya 7 Yaşında)

Zeynep Asya'nın 7. yaş doğum gününü teması Deniz Kızı Ariel oldu bu sene. Çocuğum doğduğundan beri gerçek bir parti yapamamıştık. Hep araya birşeyler girdi. Temmuz ayı olması en büyük etkendi tabiki. ilk yıllar hep ramazana denk geldi. Zaten okul zamanı olmayınca bir çok arkadaşı da tatilde oluyor. Bu sene çoook istediğinden birazcık özendik sayılır.

Zeynep Asya yazısını işyerinden bir arkadaşım hazırladı.

Çok uğraştı sağolsun Arielin resimlerini bulmak için. Pasta üzerine bastırdığım resmide o buldu.

Cuma günü çıktıları aldım. İş çıkışı bir düğüne gittik.Düğünden dönüşümüz 12 yi buldu. Çocukları yatırıp sabah 5 'e doğru minik minik kağıtları kesip, balonlarla ortamı süslemeye çalıştım.

Temamız sözde deniz ya balonların ipleri deniz anası gibi salınsın istedim. Bu tema bana göre değil anladım da iş işten çoktan geçmişti. Temaların sultanı http://www.miniklab.com/ canım arkadaşım çok güzel doğum günü temaları hazırlar, uygular. Ah onda biri bende olsaydı onun yeteneğinin ne vardı sanki:)

Yiyecekler de çok marifetli hanımlardan. Birde yiyecek stresine girseydim çatlardım zaten.
Sarma ve kurabiye amca kızından.
Sakallı poğaça annem ve Zeynep Asya'dan
Mercimek Köftesi Kardeşimin eşinden.


Ah birde kıyafet mevzumuz var ki. oda benden. Cuma günü aradım taradım, mağazalara baktım, tüllü, tütülü birtane bile bulamadım içime sinen bişey. En son pembe prenses diye bir mağaza var Ankaralı olanlar bilir. Orada buldum ama oda ne fiyatlar uçmuş ve hepsi gelinlik gibi. Bende gittim kumaşçıya kumaş aldım. Konseptimiz de Deniz kızı ariel olunca benzer renklerde kumaşlarla yine aynı gece dikişini yaptım. alelacele elbisesini hazır ettim bizim Zeynonun.

Üst kumaşı simli penye tarzı bir kumaştı. Yarım metre almıştım ma iki tane daha bu tarz üst yapılabilir. Kolları istridye gibi dursun istedim.Hatta iki kollu olacaktı. Zeyno sonra tek olsun istedi. Aslında göbeği kapatıyor ama bizim kız katlayıp göbeği açık hale getiriyor.


Eteği kloş kestim. Pullu bir tül aslında. içine aynı renkte sandy kumaştan astar yaptım. Önü kısa arkası uzun kesim yaptım. Bel oyuğunu öyle büyük yapmışımki bana bile oluyordu. lastikle iyice büzdürdüm. Ama dönünce çok güzel oluyor etek. ben bayıldım.


Zeyno da çok beğendi .Ama kuzenimiz Selin elbisesini giyip gelince olanlar oldu. Sanırım onun elbisesini kıskandı. Ufak çapta bir kriz atlattık. o ağladı. ben yorgunum, uykusuzum zaten gerildim. Yarım saat dışarı çıktım ikimizde sakinleyince ben eve geri döndüm. Fotoğrafların çoğunda gözleri kırmızı kırmızı. Ağlamaktan işte hep bunlar. Allah'ım bu kızlara hiç yaranılmıyor. Öyle bir moralim bozulmuştu ki ne doğum günü ne fotoğraf hiç bişeyi gözüm görmez olmuştu. Uğraşıp, uğraşıp kıymet bilinmezlik ne kadar zor bişeymiş.


Kıskanılan elbise başında tacı olan kızın tüllü elbisesi. 

Doğum günü çerçevemiz ise taa 4 yaş doğum günümüzden. Çok da tutumluyuzdur.:)
Doğum günü hatırası Elif Feyza.

Üç kuzenin yan yana olduğu tek fotoğraf.

Ve Erkan Efe...


Kuzenimiz Elanur'un doğum günü hediyesi. Çok yetenekli değil mi . Eko ile Zeyno'nun resmini çizmiş.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar