28 Ocak 2013 Pazartesi

İşte ilk hafta

2 yıllık moladan sonra işe gitmeyi özlemişim.Başta biraz yorucu oldu.Eve gelince gözlerimi açamıyordum yorgunluktan.Oturduğum yerde sızıyordum.Eşim ile Asya bundan istifade edip beni ne hale sokmuşlar.

Gözlerimi bi açtım saçlarım mandal dolmuş.Asya çıkarttı birkaçını ama yoldu hep saçlarımı.Hala evin sağından solundan mandal çıkıp duruyor.Topla topla bitmedi bir türlü.

23 Ocak 2013 Çarşamba

Yeni İş

  Kpss'ye hazırlanıyordum geçen sene. Asya'yı Anneme bırakıp dersaneye bile gitmiştim. 31 Kasımda atandım bir kuruma.Nihayette 18 ocakta iş başı yapabildim.
  Nasıl yapacağız bizim minik ne olacak derken çareyi yine annemde bulduk.Evimizde yakın zaten.Sabahları beraber evden çıkıyoruz Asya'yı babası bırakıyor anneme.Çünkü miniğim benden ayrılırken ağlıyor,babaya ses etmiyor.Arabayı da bırakıyor,akşamları iş çıkışı Asya'yı annemden ben alıp evimize gidiyorum.
  Pazartesi öğle arasında Asya'nın yanına gittim.İş yeri evime yakın çünkü.Ama ayrılırken yine ağladı.Annem bir daha öğlen gelmememi söyledi.Özlüyorum ne yapayım fakat  öğlenleri gitmeyeceğim.Boşuna ağlatmayayım kuzumu.
  Akşam trafik öyle yoğun oluyor ki iyi ki başka bir semtte oturmuyoruz uzunca bir yolu çekemezmişim.10 dakikalık yolda bile eve gittiğimde yorgun oluyorum.Tabi 2 senedir iş hayatım sekteye uğramıştı.Evin rahatlığına alışınca zor gelmiş de olabilir.Sabahları eşimle işe yürümeye karar vermiştik hazır havalarda güzel gidiyorken ama dayanamadım ben.Dün eve gelince ayakta bile duramıyordum.Bir gün servis bir gün yürüyüş olacak galiba. Bu sayede hem sabah sporunu aradan çıkarırız hem de baş başa vakit geçirmiş oluruz eski günlerdeki gibi.

22 Ocak 2013 Salı

Beyaz Ceket

Yetersiz dikiş bilgilerimle acaba bu ceketi dikebilir miyim? Umarım dikimi nispeten kolaydır.
 Altındaki pantolonla harika olmuşlar.2013 şubat Burdasından bu model.

11 Ocak 2013 Cuma

hafta sonu

Tüm sevdiklerinizle gönlünüzce geçireceğiniz çok güzel bir hafta sonu dileğiyle...


Zeynep Asya 8 ocak itibariyle 1,5 yaşını bitirdi.Asya 'nın gelişimi ve bitip tükenmeyen baba sevgisi bir sonraki gönderide ancak anlatılabilir heralde.Küçük hanım öğle uykusundan uyandı çünkü.

Ceket ve bluz

2012 yılının son günlerinde kendime ceket diktim.
Model 2012 aralık burda dergisinden.ilk defa giyilebilecek birşey diktim.İlk defa kalıp çıkardım.Ama çok eğlendim yaparken..Kumaş annemden.Altınyıldız soft jacketting colletion yazıyor kumaşın kenarında.Kanepenin altına koymuş öyle duruyormuş.Hatta atacaktı galiba.Ver deneme yapayım anne nasıl olsa atılacak kumaş ziyan olursa üzülmeyiz dedim.Kumaşı evde biçip,teyelleyip anneme dikmeye gittim.Ben dikerken annemde Asya ile ilgilendi
Yaka kısmında grogen bant kullanın diyodu.Anlamadım nasıl bişey olacağını.yakanın üzerine kalın bir kurdele koyup diktim bende.Birazcık kusurlu oldu.Orjinal modelde belinde bacık vardı.Yapmadım ama yapsam iyi olacak galiba biraz bol oldu.Modelin kumaşının kenarları fırfırlıymış.Ne gerek var fırfıra sade bişi olsun.
  

   Önden arkadan ve Zeynep bacılı fotoğraflar.Henüz ütüsünüde yapmadım.Kara makinayla sadece düz dikişle dikip elimde sürfile yaptım kumaş atmasın diye.Umarım severek kullanabilirim.Dikiş dikmek özellikle kalıpla çok hoşuma gitti.Devam edeceğim sanırım.


       Birde yenileme çalışmasına başladım.Asya izin verirse biter yakında.Çok severek aldığım kolsuz bluzuma kol takmaya çalışıyorum.
   Siyah penye atletten yukardaki ceketin kol kalıbıyla kol kestim.Dikiş payını öyle fazla bırakmışım ki teyelleyince çok bol geldi.Cumartesi anneme gidip makina ile dikişlerini tamamlamam gerek.
  8 Ocak 2013 Salı

Kurabiye


Canımız atıştırmalık çekti.Ama eve abur cubur , bisküvi almıyoruz ki biz .İş başa düştü. Blogları dolaşırken yoğurtlu kurabiyeyi görmüştüm.Yanında da bir beze tarifi denemek istedim.
   Türk kahveli beze.  Yumurtaları kırıp beyazlarını çırpmaya başladım .Her şey yolundaydı .Güzelce kabarmış bembeyaz olmuştu.Sanırım şekeri ve kahveyi koyunca fazla karıştırmışım.Pişirirken söndüler.Onu öyle yedik.Tadı harikaydı yinede. Tekrar denemek gerek bezeyi.
   Bezeden kalan 2 yumurta sarısını yoğurtlu kurabiyeye ekledim.Tarifte 1 yumurta sarısı diyordu ama ziyan etmek istemedim kalanları.Yine tariften farklı olarak iki portakal rendeledim ,içinede çeyrek portakalın suyunu sıktım.

   Asya oyun hamurunu her çıkardığımda yemeye çalıştığı için bari gerçek hamurla oynasın istediği kadarda yiyebilir diye salonda şekil verdik birlikte.


İkinci tepsiyi piştikten sonra içini çeksin diye fırında bıraktım.Sonuç hakkaten çekmişler için.İçin için yanmışlar mubarekler.Sert kıtır kıtır olmuşlar.Altlarındaki çok yanık yeri kazıyıp yedim ama ben.Çok da güzeldiler.
Tariften farklı olarak yumurta aklarını beze için kullandığımdan üzerlerine hiç birşey süremedim.Toz şekerde yok üzerlerinde.
Kararında pişmiş kurabiye ile çok bronzlaşmış olanlar...:)
Pazar günü yapmıştık.Akşamda çaya annemler geldi.2 ocak olan doğum günüm kutlamaya.çayın yanında değişiklik oldu.

Not: kendimce kurabiyelerin artistik fotolarını çektim.fotoğraf denemeleri yapmaktayım şu sıralar her nekadar beceremesemde.)

6 Ocak 2013 Pazar

Çamaşır günü


  Bizim evde eskiden çamaşırlar pazar yıkanır,ütülenir,banyolarda bu gün yapılırdı.Şimdiki gibi her gün sıcak su nerdeydi. Pazartesi okula misler gibi tertemiz gidilirdi.Çamaşır  ütü telaşından pazar günlerini hiç sevmezdim.Çok yakında tekrar iş hayatına döneceğim için pazar günü tekrardan çamaşır gününe dönecek galiba.
   Bu pazarda sanki eski günlerdeki gibi geçti.
   Asya'yı banyo yaptırdım, çamaşırları yıkadım ve salonun orta yerine astık.(En yakında çamaşır asma derdinden kurtulmak için kurutma makinesi almak şart oldu).Bizim minik Asya da çamaşırlardan birini  başına geçirdi,bana da zorla bağlattı.
Zeynep bacı oldun sen dedik.Bir süre böylece çamaşırları askıdan indirdi geri astı.Oyalandı durdu küçük hanım.

Şimdi Zeynep bacı nerde diyorum kafasını gösterip badilerinden bir tanesini getiriyor kafaya takmak için.

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar