31 Ekim 2011 Pazartesi

Minik Kuş (2)

Minik kuşları gözümüzün nuru  Karaoğlanımız ilk arabamız için dikmiştim.Daha 1 yılı bile dolmadan 6 aylık da hamileyken arabayı yakarak pert etmeyi başardım.Kalorifer tesisatı kısa devre yapmış sanırım.Aracı park ettikten 5 dakika sonra dumanlar çıkmaya başladı.Allah'a şükür kızımla bana bişey olmadı ama karaoğlanımız göz göre göre gitti.

Kısmet kızımaymış.Şimdi anakucağına takıyorum.Seyredip duruyor.Geçen gün 15 dakikaya yakın birşeyşer anlattı kuşlara.auuu vuu aaa ooo diye.baktı bu minişler cevap bile vermiyo  bastı yaygarayı.Ondan beri pek yüz vermiyor.Küstü bizim Asya galiba.

29 Ekim 2011 Cumartesi

29 Ekim

Birlik ve bereberlik içinde nice Cumhuriyet bayramlarına...

iyi bir haftasonu geçirmeniz dileğiyle...

27 Ekim 2011 Perşembe

Yoğurtçu


Şişşttt...Bizim minik içeride uyuyor. Bugünlerde gece yerine gündüz uykularımız arttı.
Artık yoğurt yemeye de başladı 3ay 2 hafta 5 günlük minik obur.Günde iki yemek kaşığı yoğurt hakkı var obur Asya'nın.Kendisine beş kilo yoğurt ver onu bile yer gerçi... Yoğurdun içine bir çay kaşığıda pekmez ekleyeyim diyorum umarım doğru yapıyorumdur.
Yoğurt yerken bu pasaklı haline bayılıyorum.
Kızım yaa bu fotoda aynı oğlan çocuklarına benziyorsun.Sana kim dedi babanın kopyası ol diye...

26 Ekim 2011 Çarşamba

Bir atkı bir sıcacık kalp

Şimdilik böyle başladık.İnşallah çabuk ilerleriz miniklerimizi daha fazla bekletmeyiz.

Polar bere yapmak isteyenler buraya...Tüm ülke el ele verdik destek olmaya çalışıyoruz.
Dün sosyal mecralardan da takip ettiğim kadarı ile birçok blogger arkadaşımız hem yardımların
 toplanmasında hem de kolilenip tırlara yüklenmesinde çok ciddi efor sarf ettiler. 
En az Van halkı kadar üşüdüler onlara 1 kazak,1 çorap,1 battaniye bulabilmek için...
Emeği geçen herkese binlerce kez teşekkürler!
Dün gelişmeleri takip ederken en çok kışlık ürünlere ihtiyaç duyulduğunu gördük.
Maalesef yardım için yollanan eşyaların arasından mayolar,flip-flop terlikler çıktığını paylaştı arkadaşlarımız bizlerle. Gülsek mi ağlasak mı bilemedik?

Havalar iyice soğuyacak ki Van şu an da bile bulunduğumuz illere göre kat be kat soğuktur.
Şöyle bir fikir geldi aklıma:)
Ne dersiniz Van'daki bebekler,çocuklar için kalın,yünlü,onları sıcacık tutacak bir şeyler örmeye.

Buradan tüm hamarat blogger'lara sesleniyorum. Haydi şimdi evde kalmış yarım yünlere, şişlere sarılıyoruz.
Van bebekleri için ufak da olsa bir atkı bir bere bir çorap örüyoruz.
Eminim onlara yardım etmek isteyip maddi durumu olmadığı için edemeyen binlerce insan var.Ama gönülleri,duaları onlarla biliyorum. En azından bu şekilde herkes bir şekilde katkı sağlayabilir diye düşünüyorum. Bugün dayanışma günüdür.! Kavgalı,küs,hatta birbirinden nefret eden bloggerlar'ın bile el ele vermesi gereken gündür. Kim için mi? Tabii ki o ufacık soğuktan buz tutmuş ufacık eller,ayaklar için...

Hadi bakalım başlatalım kampanyamızı:)
Katılmak isterseniz lütfen bana ulaşın!
elif5681@gmail.com
VAN BEBEKLERİ ÜŞÜMESİN!

BLOGUNUZDA SİZ DE PAYLAŞIP BU KAMPANYAYA DESTEK VEREBİLİRSİNİZ!

YÜN ÜRETİCİSİ FİRMALARDAN DA YÜN DESTEĞİ BEKLİYORUZ! TANIDIĞINIZ VAR İSE LÜTFEN BAĞLANTIYA GEÇMEMİZE YARDIMCI OLUN!

24 Ekim 2011 Pazartesi

Minik Kuş (1)

Minik Asya ile son zamanlardaki durumumuz aynı yukardaki gibi.Hep tepemde, kucağım da.Son yaşanan olaylardan, acı kayıplarımızdan sonra gerçi bende daha sık kucağıma almaya çalışıyorum.
Asya doğmadan önce sağolsun eltim kızına ait birkaç eşya getirdi.Arasında bu pembiş panço da vardı.Kıza giydirdim.
İçime sinmeyen birşeyler vardı.Asya da pek hoşnut olmadı galiba.
Sonunda üzerine minik bir Asya kuşu ve annesini yerleştirmeye karar verdik.Böylesi daha iyi oldu sanki.
Not:Kocabeyimiz neden gagası yok bu kuşun diye söylenip durdu bunu görünce.Acilinden bir gaga eklemeliyim anne kuşa.

Van depreminde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın yakınlarına başsağlığı diliyorum.
Mutlu, huzurlu, şehitsiz, afetsiz bir hafta geçirmek dileğiyle...

20 Ekim 2011 Perşembe

Yas

Hiç birşey diyemiyorum. Ağlıyorum ,gece eşime sıkı sıkı sarılıyorum. Gözümü kapatıyorum. Dışarda ambulans sirenleri ,kapıyı üst düzey komutanlar çalıyor , şehit haberi getirmişler.Binlerce kez gördüm bu sahneyi rüyamda.Ben buna bile dayanamzaken şehit yakınları nasıl dayanıyor.Allahım sen sabır ver. Daha çok da utanıyorum kendimden. Kardeşim Diyarbakır'da ,kuzenim Mardin'de ,eşim ise Kasım ayında Tunceli'ye göreve gidecek.Ben onlar için daha da korkuyorum.Onların derdine düştüm diye utanıyoum kendimden.Allahım sen geride kalan yavrulara,eşlere,babalara bütün mehmetlere,ahmetlere ,polislere yardım et...

17 Ekim 2011 Pazartesi

Hastalık ve Hastane


   Kuzucuk 3ayını doldurdu.4. aydan iki haftasını tüketti bile.Hala saçları çok seyek.Kaşları yeni yeni belirginleşiyor.Zaman öyle hızlı akıp gidiyor ki omzumda uyuyakalan minicik varlık şimdi kollarımı ağrıtıyor.Kilosu 7 kg 300gr civarlarında.Boyunu ölçmedi doktor.Çünkü henüz düzenli bir doktorumuz yok.Nereyi bulusak gidiyoruz.Arayıştayız doktor için.
  Tavsiye üzerine gittiğim aile sağlık merkezindeki çocuk uzmanı sayesinde 13 eylül perşembe gününü panik içinde geçirdim. Asya 2 haftadır kusuyordu.çoğunluklada fışkırır tarzda.Doktora bunu belirttim.İdrar tahilli istedi.Yaklaşık 4 saat sonunda zorda olsa minikten idrar örneği alabildim.Ne zormuş bebeklere torba takmak.Tahlil sonuçları hemen çıktı.Doktor sonuca bakınca durum çok vahim.Ben buna bakamam idrar kültürü , ultrasyon çekimi filan gerekiyor diye telaşla anlatmaya başladı.
  Allahım ne oluyor dedim.Böbreklerinde bile sorun olabilirmiş miş miş mişş die kulaklarımda uğulduyor her söylediği.Apar topar eşimi aradım.Ertesi günü mutlaka bir hastaneye gitmemiz gerektiğini söyleyip ağlayarak doktorun söylediklerini aktardım.Doktor gata'nın bu konuda iyi olduğunu direk olarak nefrolojiye gitmemizi durumun çok acil olduğunu söyledi.
  Ertesi sabah erkenden  çıktık yola.Çocuk bölümünün nefrolojisinden randevu aldık.Oda ne toplantıdalarmış.11'e kadar onları bekledik.Nefroloji uzmanı önceki yaptırdığımız tahlile bile bakmadan genel polikilniğe gönderdi.Boşuna bekledik onca saat.Genel poliklinikte idrar tahlili istedi.Öğlen 3 e kadar bizim kızın idrarını bekledik.Niye bu zamanlarda nazlanı bebekler.Hergün 5 posta yapan kız yapmadı birtürlü.Biz aklımızdan türlü senaryolar geçiriyoruz.Çünkü eşimin akrabalarından böbrek sorunu yaşayan birçok kişi var.Neyse sonuç temiz çıktı.Bir de kandan bakalım dedi doktor.Saatte 4ü geçiyor.Mesai bitecek.Acele kan aldırdık.Bu durumlrda acil servis için kan istiyolar deyince daha çabuk çıkıyor sonuçlar.Allahtan onu akıl ettik.Bebişin tombik kollarından zarzor damar buldular.3 tüp kan aldılar.Acil serviste sonuçları aldık.
  Ve sonuç şükürler olsun herşey temiz.GÜzel bir perşembe gününü zindana çeviren olmayan birşeyi ta böbrek yetmezliği ihtimaline kadar götüren doktor yanılmıştı.Nasıl sevindik.Her doktora gitmemek düzenli bir kontrol yaptırmak şart oldu.Var mıdır ki şöyle iyi bir çocuk doktoru Ankara da.Hem ilgili hem de uygun muayene ücreti olan.

   İçimiz rahatlayınca kendimizi alışverişe verdik.Bebişe mevsimlik birşeyler aldık.Mutlu mesut bol dedeli anneanneli abanneli bir haftasonu geçirdik.

12 Ekim 2011 Çarşamba

Göz Muayenesi

Önce gözlükler takılır.Sonra başlanır sırayla tablodaki harfler okunmaya...

Dün öyle güzel bir bloga rastladım ki.Zaten benden başka herkes biliyordur.Her bir postta mest oldum.Dekorasyona dair birbirinden güzel paylaşımlarda bulunmuş.Yukarıdaki göz doktorlarının kullandığı yazıları hazırlamayı da onun sayesinde buldum.Hatıra duvarı hazırlamak için materyal ararken oldukça işime yaradı.Teşe kkürler CEPAYNASI...

10 Ekim 2011 Pazartesi

Örgüye devam

Haftasonu gezisinde sürekli kullandığım oldukça işime yarayan battaniyemizle başlayalım örgülerimizi eklemeye.
Hamileyken yaklaşık 3 ayda elimde sürüne sürüne gezdirdiğim parça parça karelerden oluşan tunus işi battaniye.Ben parçalarını ördüm annemse birleştirdi.Çok sade gelince gözüme üzerine kelebek ve çiçek işledim etaminle.İnsan boş olunca böyle ıvır zıvırlarla uğraşıyo.
 Devamında da boş zaman uğraşları patikler.Henüz giydiremedim hiçbirini.Ayakları henüz çok küçük Asya'nın.heyecanla bekliyorum giyeceği günleri.

Yukarıdaki pembe güllü patiğide lahusa patiği olarak kullandım.Patiğin yapılışını www.goznurumuz.blogspot tan almıştım ama artık yok bulamadım.
Bu yeşilleri giydirdim.Bu model çok eski babaanne işi gibi görünüyor ama patikler içinde bence en kullanışlısı bunlar.Kış için bir kaç tane daha büyüklerini yapabilirim.

Yukardaki güzelliğide bir minik adama hediye ettim.Gülegüle kullansın.

Haftasonu

   Cumartesi uzun süredir ilk defa ailecek dışarı çıktık.İlk kez diyorum çünkü araba sahibi olduktan sonra yürüyüş yapamaz olduk.Sadece uzun mesafeler için dışarı çıkayorduk.Kısa mesafeleri de kocabey ''şimdi arabayla da gidilmez ki oraya '' deyip çıkmıyordu.
   Arabayı sattık ve ben bayram ettim.Eski günlerdeki gibi evlenmeden önceki gibi elele tutuşup uzun uzun yürüyebiliyoruz artık.Sevgiliyken uzun yollar katetmiştik tabanvayla.sıhhiyeden hayvanat bahçesine kadar yürüyüşlüğümüzde vardır yani.O zaman sevgilim şikayet ederdi gerçi .''Seni hep yürütüyorum özür diliyoum.Evlenince mutlaka araba alacağım hiç yürümeyeceğiz ''derdi.Ama hiçte şikayetçi değildim.Sanki bulutların üzerinde gezinirdim.Yürürken elimi hiç bırakmaz,kolkola yanyana çok güzel vakit geçirirdik.Eski günler ahh.
   Araba olunca o şöfor koltuğunda ben yanında hiç romantik gelmiyor bu durum bana.Şimdi bir de miniş var ki tamamen kopuk oluyoruz.Ben arkada bebişin yanında  o önde seyahat ediyoruz.
  Neyse şu zamanların keyfini çıkaralım dedik.Miniğimizi parka güneşlenmeye çıkardık.Yazdan kalma bir gündü.Parkın en güneşli köşesine kurulduk. İki üç tane minik adam saklambaç oynuyordu.Aynı bizim çocukluğumuzdakiler gibi.Uzun süredir bu oyunu oynayan görmemiştim.Nerdeyse ben de katılacaktım aralarına.Hatta birtanesi geldi bizim kızın pusetinin arkasına saklandı.Kocabey talimat verdi küçüğe ben çık deyince çıkacaksın diye.Herkesi sobeledi ebe çocuk.Bizim yanımıza saklananı bulamadı .Bizim çocuk gitti ebeyi sobeledi.Çok eğleniyorlardı.
http://www.visualphotos.com/image/2x4288502/children_playing_hide_and_seek_in_forest
     Keşke bizim bebeklerimizin büyüdüğü zamanlarda da oynayabilseler bu oyunları diye diye çıktık parktan.Ama hala ümit var.Hala oyun oynamayı bilen çocuklar mevcutmuş.Hem kimse oynamazsa kızımızla biz oynarız.)

6 Ekim 2011 Perşembe

Çıngırak Zamanı

Tostos kızım Asya 2 ay 4haftalık.Ancak keşfetti ellerini.Dün Koltuğuna koyduk.Önüne çıngıraklarını.Kafasını uzatıp onlara ulaşmaya çalışıyor erişemiyodu.Anneannesi de zorla ellerine çıngırak tutuşturdu.Şaşkınım öylece bakakaldı önce.Sonra biraz ellerini salladı.Ses çıktıkça nasılda açıldı koca koca gözleri.Arada kızarıyo ıkınıyor.Karşısında gülmekten öldük garibimin.Bebek olmak ne zor birşeymiş.Bu gün iyice alıştı ellerine.Verdikleimi tutmaya çalıştı.

sonunda çıngıraktan sıkıldı ellerinin tadına bakmaya karar verdi.o yemese ben yiyeceğim o tombik ellerini zaten.

Asya'nın Örgüleri

10.10.2010 tarihinde hamile kalmışım.Ne güzel bir tesadüf değil mi:)) Minişimin gelişi bize huzur,mutluluk getirdi.08.07.2011 tarihinde de 38h4 günlükken aramıza katıldı.Kızım için birçok hazırlık yaptım o doğmadan.Bir heves örgüler ördüm. Onları yayınlamayı düşünüyorum şimdi.Buyrun seyire...

Kızımın yelekleriEvde arta kalan iplerden yaptığım kap,panço ne denirse artık :))

İki yeleğiden şimdi kirli sepetinde.Bİri üzerinde minişimin.fotosunu çekemedim.onlarıda bir başka zamana eklerim.
Hırkaları ve kazaklarından bir kaçı ,


umarım iyi bir başlangıç olur...

İki yıldır bloglardan haberdar birisi olarak bende katıldım bu dünyaya.Blog sahibi herkesten birsürü şey öğendim.Yorum yapamıyordum birçok kişiye bloğum olmadığı için.Herkeside sık kullanılanlara ekleyerek takip etmeye çalışıyordum.Bir baktım ki liste uzadıkça uzuyor yetişemiyorum,bende blog kullanmalıyım dedim.İnşallah uğurlu gelir.Bir de yeni doğan bebeğimin gelişimini kayıt altına alabilmek adına atılmış bir adım oldu.Bismillah deyip başlayalım en iyisi...


Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar