7 Ekim 2013 Pazartesi

Günlük İşler


İşlerimiz çok yoğun, evde de internet bağlantısını kapattırdık. Üstüne yüksek lisansa başlamış bulundum. İşten izin alıp öğrenci gibi takılması çok güzelde ödevlerin söz konusu olunca niye başladım ki diyorum:))
Artık çok sık buralarda olamayacağım galiba.

Fotoğraf çekmeye bayılıyor. Eline her geçen şeyle çıkırt anne gülümsesene foto çekiyorum diye sesleniyor, hatta emir veriyor.
Nerde bir park görsek aa burdada park varmış, hadi gidelim mii .. diye şebeklik yapıyor.
Geçen cumartesi gimsanın oyun parkına gitmiştik parkın orta yerinine çişini yaptı kuzucuk. Kuzeni Elanur Asya çiş yaptı diye bağırınca diğer çocukların anneleri sanki kıyamet kopmuş gibi çocuğum çabuk gel, çiş yapmışlar, gitme oraya diye bir bağırışları vardı ki...

En sevdiklerinden kitap okuma. ...varmış, yokmuş,aa bitmiş...


Şu aralar ben büyüdüm havalarında. Küççüücük bebeklerin kocaaaman ablasıymış. Geçen meyve kesiyordum. Anne artık ben kesebilirmiyim dedi. Kocaman ablayım kesebilirim..ama vermeyince tamam küçük ablayım öyleyse dedi.

Buzdolabının önündeyiz. Anne kocaman abla oldum açabilirim kapağını deyince iyi aç bakalım dedim. Biraz uğraştı.Açamadı bitürlü. Tamam küçük ablayım daha diye kabullendi durumu. 

Kahve yaptım, yanına da minik bardaklarla su koyacaktım ki, Asya hanım kaptı hepsini. 2 tilo mavi elma istermisin anne, baba sarı elmadanda vereyim mi sana,, tuvalet kağıdına da poşet dedi. Dur poşetede koyayım iki kiloyu...Birde pembelik koyayım mı pikii..


Bizim kızın yavrusu... Anne yavrum acıkmış, uyutayım mı yavrumu...Annelik tavan yaptı Asya'da. Birde merhametli. Azıcık üzülsem annem üzüldün mü.öpeyim mi, seni çok seviyorum canım annem,tatlı annem. Yıldızlar gibi seviyorum. Mavi yıldızlar, sarı yıldızlar gibi seviyorum diye boynuma sarılıyor.Seni yıldızlar kadar çok seviyorum diyordum o yıldızlar gibi anlamış ...

Şunlardan bişeyler bişeyler yaparız mı...Dürbün yapayım ben.

Pembeli kızı dayısı 1. doğumgününde almıştı. Bebeğin patiği kayıp. Sağlam bişeyimiz yok ki..Kapadokya ise çok sevidğim lise arkadaşımın hediyesi. Salondaydı Asya hanım oyuncak bebek evi olarak kullanıyor onun odasına taşındı. Mavi bisiklet küçücük Enginin bebek şekeri. Hanımefendi büyümüşde ablaymış... Bayraklarıda bloglardan görmüştüm. çıktı aldım.Zeyno prit sürdü ben ipe dizdim. Çok eğlenmiştik yaparken. Yapıtma yapıyormuş tabi tüm masaya yapıtma yapmıştı...

Bugünlerdeki yeni şarkısı "sağlam basacan bu attan...Sağlam gidecen bu attan... " Önce anlamadım. Dikkatli dinleyince lassa reklamındaki sağlam basacan bu hayatta sloganı olduğunu anladım. Ne kadar doğru tespit. Sağlam gidecen bu attan .. aferin kızıma.
4 yorum:

 1. maşallah hayırlı evlat olasıca pek tatlıymış :))

  YanıtlaSil
 2. güzel asyam büyümüş artık maşallah.. ben yaparımlara da başlamış.. hadi sana kolay gelsin..
  yüksek lisansın için başarılar canım..

  YanıtlaSil
 3. bende bir aralar düşündüm yüksek lisans ama sonra korktum vazgeçtim.tabi işten izin alma gibi bir şansım da olmayacağı için zorlanırdım.Nasıl gidiyor peki ?? birde bizim en sevdiğimiz oyun da manav amca oyunu :)

  YanıtlaSil
 4. bu arada benim yeni blogum http://ilknurolmez.blogspot.com/ beklerim, takipçim olursan sevinirim, facebook sayfamı da beğenirsen, arkadaşlarına tavsiye edersen çok mutlu olurum https://m.facebook.com/profile.php?id=271999649591896 sevgilerle :)

  YanıtlaSil

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar