31 Aralık 2012 Pazartesi

Mutlu YıllarÖpücük atıyordu.Tam olmadı gif ama idare edin artık ...Musmutlu, dileklerinizin gerçekleştiği bir yıl dileriz herkese.

Emziğe veda

25 Aralık salı günü Asya'nın ağzında sürekli emzik gevişlemesi çok sinirlerimi bozdu.
Uykusuna yardımcı oluyor,daha rahat dalıyordu uykuya.Ama artık uykusunada etkisi kalmamıştı.

Aslında çok da sevimli oluyordu o emzikle.Bebekliğinin simgesi gibiydi.Bir ara ağzından  düşürdü bize şaklabanlık yaparken.Bir hızla kaptım emziği.O an ne olduysa bir şimsek çaktı beynimde.Gittim salçaya batırdım ucunu.Asya ya getirip aa kızım bak memeye eeee olmuş dedim.Eline aldı inceledi.Tadına bile bakmadı bana geri verdi.Bende kaldırdım mutfak tezghının üstüne.Yarım saat sonra -anne meme eee dedi.Gidip gösterdim eline verdim.Ağzına aldı.Salça tadını sevmeyince tekrar bıraktı.Eeeggg diyediye dolaştı.

Tek yan etkisi artık uyumak istememesiydi.Önceleri gözlerini yumardı sıkıca uyumasa da.Şimdi kapatmıyor.Öyle zor dalıyor ki uykuya.Ağlaya ağlaya.gecede sürekli kalkıp bizim odamıza geliyor.
 Emziği hiç istemedi daha.Bu haftasonu cumartesi göğsümü gösterdi.Açtı baktı meme eeeggg dedi.Kızım bu meme değil emzik eğğ olmuş bu deneyebilirsin istersen dedim.Arkasına bile bakmadan gitti hain köfte...


28 Aralık 2012 Cuma

Bebek Şapkaları 4

Zeynep Asya'nın bu kış kullandığı örgü şapka ve kaşkol takımı.Babaannesi örmüştü.
Beyaz kabanının üzerine çok yakışıyor.
 Birde babasının görünce dayanamayıp aldığı şu şirin şapkamız var.

Elanur'un Doğum günü

Geçen hafta Eşimin yiğeni Ela Nur'un doğum günü  vardı.
Zeynep Asya o güne özel dantel eteğini giydi.
İlk diktiğim biraz büyüktü.
Elanur'a hediye ettik onu.Bu eteğin se birtürlü astarını ekleyemedim.Şimdilik böylece giyiyor.

Önce bol bol resim çizdiler.Asyacık depde sine ka larle bolca çizik attı.(depde =defter ,ka kalem Asya dilinde.)
Pasta kesildikten sonra büyükler çay içerken bücürler yani Elanur ile Zeynep Asya küçük odaya gidip Gangnam dansı yaptılar.Bizimkinin favoridansı ellerini birleştirip yaylanır duruyor.:)
Nasıl yapılacağını unutunca da çaktırmadan yandan yandan Ela ablasının ellerine bakıyor.
Geçen seneki Elanur'un doğum günü için burdan.O zaman küçücük tostoparlak bişiymiş yahu.
En sonunda zıplamaktan yorulunca Elanur ablası bilgisayarını açtı.Bizim Asya'da hemen yanına koştu.

Nice mutlu yıllara Ela Nur...

18 Aralık 2012 Salı

Öğle uykusu


Cumadan beri hafif ateşli,biraz da ishalli bir minik oldu Asya.Gece uykusu bölük pörçük.Gündüzleri mızmızlanıp duruyor.Öğlen uykuları büyük sorun.Bugün pişiğini geçirmesi için sağlık ocağına gittik Asya ile.Hafif yağmur atıştırıyordu.Birazda yürüyüp eve gelince yorulmuş.Koltuğa çıkıp oturdu.Birde baktım ki uyuya kalmış.uzun zamandır ilk defa öğle uykusuna böyle sorunsuzca yattı.inanamadım doğrusu.


İki gündür mızmız halide böyle.Sırtında çantası elinde mause ağzında da tiryakisi olduğu emziği evi turlayıp duruyor.12 Aralık 2012 Çarşamba

12.12.2012


Geçen sene 11.11.2011 kardeşimin doğum günüydü.yazmayı unutmuşun o güzel günü.Bugün ise sıradan bir gün gibiydi.
Ama annem aradı ehliyetini almış.Kutlanılası bir güne dönüştü 12.12.12.:) Annem 51 yaşında bir cesaret girişti ehliyet almaya.Yazılı sınavlardan 98,95,ve 90 alarak geçti.Direksiyon sınavını ikinci defada olsada sonunda hak kazandı almaya.Tebrik ederim anneciğim.Maşallah hırsına,azmine.

5 Aralık 2012 Çarşamba

Akşam aktivitesi

Asya akşam sıkılınca külah yapıverdim.İçine en sevdiği kuru üzümlerden koyduk.

Pepeyi izlerken atıştırmalık oldu.Bu arada pepeyi yeni keşfetti.Pepppeediye seslenmesine bayıldım hatunun.Amaçok sıkıcı yahu.Tüm şarkıları aynı tarzda seslendiriyorlar.melodiler aynı nerdeyse.

Külahın kalıbı burdan.Doğum günlerinde çocuklar için hazırlanabilir aslında.

haftasonu-ilk tiyatro

Geçen cumartesi Asya ile ilk hayatındaki ilk tiyatro gösterisine gittik.Ankamall avm de çocuklar için aylık program yapmışlar.Elanur ablası ile avmde buluştuk.

 Bıcırık önündeki kızın saçlarını çekti.Ayaklarıyla tekmelemeye çalıştı.Ama sandalyeden hiç kalkmadan oturdu öylece.

Alkışlayanları görüncede sürekli alkışladı.Tiyatro caretta carettalarla ve çevreyi korumayla ilgiliydi.Sonunda çocuklarla birlikte çevreyi koruma yemini ettiler.O sırada bizimkide çılgınlar gibi alkış yaptı.

Oyun bitince sandalyeleri minderleri topluyorlardı.Ama Asya sandalyesini vermedi.Elinde sandalye bağıra bağıra kaçıyordu köşe bucak.
Sonunda hatunu ikna edip sandalyesini aldım.Bu seferde yan mağazada bir oyuncağı kapıp kaçmaya başladı.Ordanda apar topar alıp yine aynı avmdeki kayyu ile dansa götürdük kızları.
Bizimki sallana sallana oynadı .Kapı gıcırtısına bile salım salım salınırzaten.Tam yerini buldu Asya.Elanur ablasıda kızıma göz kulak oldu.
Asyanın elindeki Elanur'un atkısı.Minik sağolsun Elanur'un neyi var neyi yok el koyuyor.
Günün sonunda Asya mutlu biz mutlu...:)

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar