5 Mart 2014 Çarşamba

Asya,kalp,yastık


Asya'nın en sevdiği oyunlardan bir tanesi battaniyeye sarılmak,onu sürüklemek.

Kafasına gözüne sarıyor, hatta önünü bile göremiyor takılıp düşüyor. Gelin oldum ,etek yaptım diye dakikalarca oyalanabiliyor.

Bu tombik ayak parmağında bir ben var. Kızım onun adı ben demiştim.

Geçen gün sordum Asya o ne diye
"Anne bak o sensin. Aynı sen" diye cevap verdi.

Bir yere oturmaya gitmiştik. Orada yaşıtı Defne vardı. Başta beraber oturdular. Sonra Defne'yi odadan kovmuş küçük hanım. - Sen çok yaramazsın git burdan  demiş. Defne odadan çıkıncada Defne'nin tabağındaki yiyecekleri ve bardağındaki suyu içmek istedi. Kızım içme deyincede
 -ama anne ben Defne'ninkileri tercih ediyorum ki dedi.

Dayısının odasını dağınık buluncada
-Dayı ne hale getirdin buraları diye ona söyleniyor.


Evcilik oynamaya bayılıyoruz. Birlikte oynuyoruz. Hoşuna gider diye o uyurken acelece yukarıdaki yastığı diktim. Pek ilgilenmedi bile. Nasıl acele ettiysem ütü bile yapmadan elyafını doldurdum içine.
Evcilik demişken;  Arabada eşimi bekliyoruz bizim ki dediki 
-sen benim kızım ol bende anne olayım.
Tamam deyim. Asya bana "annesinin kuzusu ben işteyken uslu durdun mu bakalım" dedi. Tabi ben hayretle yüzüne bakarken aa bakayım bi ne varmış cebimde diyerek cebini karıştırdı ve hayali olarak çikolata uzattı bana aferim annesinin kuzusuna uslu durdun bak sana ayıcık çikolata aldım ye dedi. ama önce kulağını ısır deyince Asya'nın kulağını ısırmamak için kendimi zor tuttum.

Yine bir akşam otururken şurda gördüğüm kalbi ördüm. Asya öyle çok beğendi ki babama da yaparmısın bitane diye tutturdu.

Elinden hiç düşürmüyor bu kalbi. Annesinin bıcırk kuzusu...:)

En sevdiği oyunlardan biriside yap boz yapmak. Hertürlüsünü seviyor. oldukça uzun süre oyalanabiliyor. 

Bu balıklı yapbozu da büyük bir dikkatle yaptıklarından. Evdeki karton yapbozlarını yapa yapa ezberlediğinden hafta sonu yeni bir tane aldık.
Kendisi seçti, biraz zorlansın diye böyle çok parçalı aldık. 35-48 ve 54 lüğü kolaylıkla yapıyor. 35liği ezberledi bile. 70lik oldukça zorladı miniğimi. Bende ayrı poşetlere kaldırdım. 70lik hariç diğerlerini iki gün arayla veriyorum. Sıkıldıkça değiştiriyoruz. O mutlu mutlu oyalanıyor, benim de kafam rahat ediyor bu sayede.


5 yorum:

 1. çok cimcime, çok da bilmiş maaşallah :) ne güzel yapıyor yapbozları, bizimki pek sevmiyor, bana yaptırıyor :)))

  YanıtlaSil
 2. Annesinin kuzusu... Akıl küpü maşallah:)

  YanıtlaSil
 3. merhaba bblogunuzu severek takip ediyorum. benim kızımın ismi de asya mayıs ayında 3 yaşını dolduracak. sizin kızınızla ilgi alanları o kadar farklıki :) bu balıklı yapboz u nereden aldıgınızı sorabılır miyim? cok teşekkürler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkürler Asena hanım. her çocuğun yapısı ilgi alanları farklı tabi ki. bizim ki birazcık sakin mizaçlı sakin oyunları seviyor. balıklı yapboz hediyeydi. nerden almışlar bilmiyorum. aynısından köpeklisini almıştım bende. beypazarına gittiğimizde rastgelip alıştım. ama sonradan gördüm birmilyoncularda filan bile var. ahşap olduğu için ıslanmıyo,ısıramıyorlar,kolay bozulmuyor yani. küçük Asya' ya sevgiler.

   Sil
 4. merhaba bblogunuzu severek takip ediyorum. benim kızımın ismi de asya mayıs ayında 3 yaşını dolduracak. sizin kızınızla ilgi alanları o kadar farklıki :) bu balıklı yapboz u nereden aldıgınızı sorabılır miyim? cok teşekkürler

  YanıtlaSil

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar