25 Eylül 2012 Salı

öğlen uykusu

Zeynep Asya öğlenleri uyumamak için çok direniyor.yatağın üzerinde zıplar,kıpır kıpır bi o yana bi bu yana.Evi altına üstüne getirir.Oyuncaklarını ortaya saçar.Uyumamak için sevimlilik yapar,iyice yorulup gözü kapanana dek direnir.İşte o anlardan biri.Şebekleştiği kareler...

24 Eylül 2012 Pazartesi

Ece'den

Ece kızımın ilk arkadaşlarından.
Annemin komşusu.Zeynep Asya'ya inga bebek ismini takmış kendince.Evindeki tüm bebeklerin ismide Zeynep Asya olmuş.3 yaşında sessiz sakin kendi halinde çok naif bir ablaydı kızıma.
 Doğum gününde bu şirin demliği almışlar hediye olarak.

 Asya çok beğendi.Günlerce kızımın elinden çay içtik.Pastalarından,keklerinden yedik durduk.

  İş dolayısıyla Ankara'dan doğuya gidiyorlar.Belki bir daha görüşemezlerde.Asya ilk arkadaşını hediyesini unutmasın.Her çay içişinde hatırlasın Ece'yi.Büyüyüncede bu satırlarda okusun Yağmur Ece'yi.

Örtü örneği için Derya kuzusuna teşekkürler.İp çok kalındı , güzel olmadı.

20 Eylül 2012 Perşembe

Yavru Ceylan

Bloglardaki etamin çılgınlığına ben de katıldım.Asya'nın odası için kendisi gibi yavru bir ceylan işledim sonunda.Şablonu netten...
 Ve benim yavru ceylanım Zeynep Asya
Kendisi için doğradığım meyveleri hiç yemez.Elimde ne varsa onu alıp yemeye çalışır.Yine elmamı kaptığı anlar.Tv seyrederken önüne geçmişim hatunun.Kafayı yana yatırış ondan sebep.

18 Eylül 2012 Salı

Anne hatırası

Annemin el emeği,göz nuru.İnce ince işlediği kaneviçesini bana yatak örtüsü yaptırdı evlenirken.

Örtüyü serince gidip gelip seviyorum,ama kıyamıyorum kullanmaya pek.Birşey olursa diye hep gözüm gibi bakıyorum.Dün yine esti serdim.Asya'nın pek hoşuna gitti.Üzerine çıktı,yuvarlandı,yastıklara gömdü kafasını.

Kuzucuğum benden de sana hatıra kalır belki bu örtü belli mi olur.

14 Eylül 2012 Cuma

ihraç fazlası ürünler

Annemlere gittikçe 15 günde bir uğramaya çalışırım Demti'ye.Bazen öyle güzel şeyler bulurum ki.Sezonda mağazalarda gördüğün şeyler en fazla 10 - 15 lira olur.Hatta Asya ya uzun kollu bodyler,tshirtler aldım çok uygun fiyatlara.penye kalitelere oldukça iyi.Lcw ,wenice,c&a,h&m,premaman markalarının ihraç fazlalarını buldum.

Kısa kollular seneye yaza hazırlık.Sezon sonu bunları seçtim ben.

13 Eylül 2012 Perşembe

kezban balede

İsmi Kezban olanlar alınmasın lütfen''Kezban Roma'da'' filmlerinin bir benzeri dün bizim evde yaşandı da.
 Asya hanımkızımız şalvarı ve el örgüsü yeleğiyle endam ederken dolapta eski tüllerden yaptığım tütü benzerimsi şeyi görür.(aylar önce Elanur'un doğumgününde giymişti.BuradaIsrarla giymek isteyince sonuç aşağıda ki gibi.Üzerindeki hiç birşeyi çıkarttırmadı.Bugünlerdeki huyu bu.sağda solda hangi kıyafeitini bulursa üst üste giymek istiyor.

 Boyu heryere ulaşabiliyor.Masadan birşeyler alıp koyuyor.Kanepelere de çıkmaya başladı.:)


7 Eylül 2012 Cuma

Kipa (F&F) Alışverişi

Kipa yolumuz bir kaç kere düşmüştü.Bebek kıyafetleri ilgimi çekti.İlk gittiğimde fiyatlar biraz fazlaydı ama %70 e varan indirim vardı bu kez.Asya'ya kışlık ,yazlık uygun ne bulursam aldım.Sİzde bir uğrayın indirim bitmeden ...
Bu bodylerden daha önce de almıştım.Gerçekten kaliteli yıka yıka kullan hiç birşey olmuyor.Domestos bile kullandım inatçı lekelerde hala yeni gibiler.Asya için ilk aldığımız kıyafetler bunlardandı.Minicik minicik bodyler şimdi saklıyorum.

Canavarlı badiye bayıldım.Tam bizim Asya canavarına göree...:)
Sonbaharlık tulum.Ortadaki sepetten buldum çok uygundu fiyatı.
Kışlık eşofman altları.Hep pembe tonlarına gitmiş elim.Olsun lazım oluyor ,habire bişeyler döküp duruyor zaten.
Kadife eşofmanlar kışın çok rahat oluyor.Geçen sene kış sezonunda nerdeyse 3 katı fiyatına almıştım bu tarz kıyafetleri.
En son da yine pembe bir pantalon.Biraz büyük 3-4 yaş yazıyor etiketinde ama seneye ilk bahar da giyer heralde.

Erkek çocuk reyonuna hediye ederim bi bakayım dedim.Ama pek güzel birşeyler bulamadım.Daha çok kız çocuk kıyafetleri indirimdeydi ve güzel şeyler prenseslereydi  yada ben bilemiyorum kızlara odaklandım galiba.:)

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar