30 Kasım 2011 Çarşamba

Kağıt bebekler


Birbirinden güzel , nostaljik kağıt bebek giydirme kalıpları burada.Minik kızlar çok eğlenecek.Daha  fazlası için tık

Sıcacık bir renk Turuncu

Sıcacık rengine vurularak 50 cm polar kumaş alındı...

 Zeynep Asya 'ya deneme amaçlı bir bluz oldu.
 Güzelim adınıda bluza işledi annesi.

Küçük hanım ise olan biteni muhteşem köşkünden izledi.
Biraz büyük olmuş.Elbise gibi.Dikişlerini düzeltip,iliklerini tamamlayınca giydireceğim bizim keltoşa.

26 Kasım 2011 Cumartesi

Elazığ ve Orcik

Evde bir bayram havası vardı dün.Sevgilim döndü sonunda görevden.
 Tunceli'ye ordan da Elazığ'a geçmişti.Elazığ' dan gelirken eli boş gelmemiş.Orcik getireyim mi dedi.o neki bilmiyorum getirde bakalım dedim.Cevizli sucuk muş orcik.Burda yediklerim lastik gibiydi.Orjinalini yemek bir başka oluyormuş.Yanında ceviz ve dut kurusuda getirmiş.Dünden beri dişlerim ağrıyor.Tutamadm kendimi yedim yedim.:)) Herşey çok güzeldi ama en önemlisi Eşim, canım yanımdaydı ya bu pahabiçilmez birşey.hiç birşeye değişmem.
Eşimin ailesi, benim ailem hep beraber güzel bir akşam geçirdik. En kötü günümüz böyle geçsin.

21 Kasım 2011 Pazartesi

Fil mi karınca yiyen mi??

Hayalarkadaşlarım 'ın blogunu ziyaret edince amigurumiye merak saldım.Yapmadığım bir bu kalmıştı.
Nette en kolay örnek bu vardı.Ördükten sonra her gösterdiğim aa karınca yiyen yapmak nerden geldi aklına deyip durdular.Benim minik filimi kimse anlamadı.
O minik şapkalı çok yakışıklı bir fil aslında.

20 Kasım 2011 Pazar

Bayramlık Asya ve hasret


 Babasıyla özenerek aldığımız bayramlığı miniğimin.bikere giyebildi içine sığmadı tombalağım.Fotoğraf makinasını ancak bulabildik kaybetmiştik.
  Aşkım, boncuk gözlü sevgilim bugün görevi nedeniyle Elazığ'a gitti.Ordan Tunceli' ye geçecek.Karakol ziyaretleri olacak.Dua edin olur mu.İçimde ufak bir korku var.ama kovalıyorum tüm kötü düşünceleri.Kocişim gelince inşallah İstanbul' a gideceğiz. Söz verdi bana.:))sözünü tutar benim sevgilim.

16 Kasım 2011 Çarşamba

ZeYNeP

Zeynep evlenmeden önce kızımız olursa diye bulduğumuz bir isimdi.Zeynep Buse olacaktı.Yıllar öncesinden karar vermiştik. Ama eşimin kuzeni oldu o sıralarda Buse isimini ona verdi.Yıllar geçti.Bizim kız yola çıkmıştı bile.Zeynep'e birde Asya ekledik biz sonradan.Tanıdığım bütün Zeynepler zarif,güzel, iyi huyluydular.Bizim kızda öyle olsun diye düşündük.

Sonradan öğrendim ki Zeynep ayrıca babasının mücevheri, kıymetlisi de demekmiş.İsmi zeynep olmasa da babasının gözü bizim minik Asya dan başkasını görmüyor ki.nerdeyse beni bile.(kıskandım biraz:)).)

14 Kasım 2011 Pazartesi

4ay 1 hafta

Zeynep Asya hiç bitmeyen bir sevgi.

Hergün farklı bir hali var. İnanamıyorum hala bir insan gözümün önünde yavaş yavaş büyüyor. 4ay 1 haftalık şimdilik. Emerken minicik çenesine baktım. Büyüyüpte ilerde kendi bebeğiyle mi gelecek yanıma diye düşüncelere daldım.sıkıca sarılmak geldi elimden sadece.
 4 ay önce kucağıma bile almaktan korkuyordum.öyle minikti ki.Kendisiyle birlikte sevgisi de büyüyor. Gözleri boncuk gibi mavişdi. Şimdi yeşil ile koyu mavi arası. Galiba ela olacak son rengi. Ama hala kel miniğim. Saçları olsa minik minik tokalar taksak. Ama az kaldı onlarda çıkıyor. Sabır biraz sabır.:))

7 Kasım 2011 Pazartesi

Hayırlı Bayramlar

   Herkese tüm ailesiyle mutlu mesut bayramlar diliyorum.Acılar , dertler uzak kalsın.
Bayramın birinci günü üzücü bir haberle karşılaştık.Eşimin amcası vefat etti.Bayram evi cenaze evine dönüştü.Allah günahlarını affetsin.

1 Kasım 2011 Salı

İğne Oyası

20 yıllık iğne oyası.Annem sandığını temizlerken bana verdi.Zamanında ne emeklerle yapmış anneciğim.Daha birsürü iğne oyaları, kaneviçeleri var.Hiçbirinin ziyan olmasını istemiyorum.Bişeyler yaparsın bunlarla çok güzel şeyler yapılıyormuş dedi.Küpe de denedim iki motifini.Aparatını alabilirsem birde yüzük yapmayı deneyeceğim.

Burdada mankenimiz küpeyi tanıtıyor.Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar