24 Şubat 2017 Cuma

Kolej Ceketi / Bomber JacketKaynak:Ottobre design

Ben ortaokuldayken ne modaydı bu ceketler. O zamanlar kolej ceketi olarak bilinirdi ve çok pahalıydı. Son yıllarda yine çok moda olmaya başladı. Bu kez her desende ve kumaşla yapılır oldu.

Kaynak:Zara

Bakalım bende Z.Asya'ya birtane dikmeyi düşünüyorum. Ama yaka kısmını nasıl yapacağımı düşünüyorken burada   dikiş aşamalarını buldum. En yakın zamanda deneyeceğim.

17 Şubat 2017 Cuma

Dikiş İşleri


   Dikiş makinasının sesi oldukça büyük bir terapi oluyor benim için.Moralimin diplerde süründüğü zamanlarda en büyük çıkış noktam oldu. Tıkır tıkır dikerken biraz rahatladım.
   Başlangıçta kalıpla dikerdim. Şimdi anlık dikiş hevesim olunca, çocuklarda tepemde dolanınca pratikten kıyafetlerini kalıp olarak kullanıyorum.


    Eteğin kumaşı perşembe pazarından parça dalgıç kumaş.Dikişsiz tam daire kloş etek. Beline lastik taktım sadece. Dönen etek diye severek giyiyor. Etek döndükçe keyfine diyecek olmuyor.

Erkan Efe'nin pantolonun kumaşı da Bursa kumaş pazarından anneme aldığım eteklik kumaşın kalanından. Pantolonunu üzerine koyup kestim. Dar paça biraz harem tarzında bişey.

Tam bir dede tarzı oldu. 
Belin ön kısmı pileli arkası lastikli doğaçlama bir çalışma oldu.

10 Şubat 2017 Cuma

Amigurumi Waldorf Bebek /Amigurumi Waldorf Doll     Daha önce çakma Waldorf Bebek dikmiştim. Şu sıra ise tığ ile olanı örüyorum bu işi çok sevdim. Henüz bitmediğinden yaptığımı paylaşamayacağım ama örneğini nerden aldığımı paylaşayım en iyisi.
https://amigurumibb.com/tag/free-crochet-doll-pattern/  sitede birçok ücretsiz tarif bulunuyor.

     Ben şu waldorf doll  kalıbı kullanıyorum. Kafa gövde ve bacaklar birlikte örülüyor sadece kollar dikilerek birleştiriliyor.

     Birde şurdaki  versiyonu var. Kollar ve bacaklarda düğme ile birleştirilmiş. harek ettirilebilen versiyonu. Hareketli bacak ve kol yapımınıda güzelce anlatmış linkte hatta birçok ipucu var daha güzel bebekler yapabilmek için.

  Öyle güzel paylaşımlar var ki. Mesela amigurumi bebekler için saç yapımı
Saten kurdeleden olan versiyon için buraya
Örülerek yapılan için buraya  ve buraya  ve buraya  bakabilirsiniz.
İşime çok yarayacak bilgiler oldu bunlar. Dönüp dönüp bakarım artık.


Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar