19 Temmuz 2012 Perşembe

Zorlu dişler ve yürüme çabaları

Minnoş 3 gündür gece kıvrana kıvrana yatıyor, kucağımdan hiç inmek istemiyordu.Ben acemi anne tabi anlayamadım yine derdini.Annem baktı dişlerini inceledi.Azı dişlerini çıkarıyormuş bizim kız.
  Büyüyor hızla.11 temmuzda aşıya götürdüğümde boyuna kilosuna da baktık.11 kilo ,78 cm miş bizim kuzu.Gelişimi iyi şükür.Akşamlarıda kendi başına uyumayı öğrense süper olacak ama şu sıralar diiş sorunu var.
  Bir haftadırda kendi başına ayakta durma çabaları.Desteksiz durunca kendini alkışlıyor çılgınca.En sevdiği uğraşısı şimdilik bu.Geceleri bile ayağa kalkıp,alkış yapıp kaldığı yerden uykusuna dönüyor.
Ben ise peşinde koşmaktan perişan...:) bir yeri toplayıp arkamı dönmemle başka taraf yerle bir oluyor.Çekmeceleri tek tek dağıtıyor minnoş. Allahım sen çok cocuklulara yardım et :))
Bizden şimdilik bu kadar..Sevgiyle kalın.

13 Temmuz 2012 Cuma

Hasankeyf-Batman


Yolculuğumuzun ikinci kısmı.Yukarıdaki panaromayı eşim çekti.Urfa'dan sonra Mardin Midatta kuzenimizde bir gece kaldıktan sonra eşim buraya kadar gelmişken Hasankeyf'i görmeden gitmeyelim dedi.Sabahtan çıktık yola bizde.Annemi bir gün önceki yolculuk çok yorduğu için Asya'yı da yanına verip evde dinlenmeye bıraktık.

  Mağraların karşısındaki eski bir türbe.Bizim gittiğimizin iki gün öncesi dini bir tören varmış.Esnaf söyledi çok farklı olurmuş,keşke görseydiniz diye.Afişleri vardı ama unuttum şimdi adını.

  Hasankeyf'te arabayı park ettikten sonra etrafınızı bir anda çocuklar çeviriyor.Abi ,abla anlatalım mı tarihini diye.Birde arabanızı koruyalım mı çocuklar çizer yoksa diyenler var.Biz çevreyi gezip dolaştıktan sonra çocuklar üç gruba ayrılmışlardı.Bir çocuk diğer iki çocuğu göstererek abi bak şu çocuk arabanızı çizmeye çalıştı ama burdaki diğeri onu engelledi.Bence ona harçlık verin diye dolandılar çevremizde.Danışıklı döğüş anlayacaığınız:)  Çizmeye çalışanda ,koruyanda ,onları şikayet eden de çok güzel oynuyorlardı oyunlarına.Eşimde herkeze harçlık verdi ayırt etmeden kimseyi.


 Dicle nehri ve yıkılmış köprünün ayakları.Çok istedik su kıyısına inmeyi ama nedendir sonra vazgeçtik.

 Hasankeyf gezi alanında bulunan mağralar.Kayaların düşme tehlikesi vardı.Çok yaklaşmayın,fazlada durmayın diye tabelalar vardı.

Yukardaki fotoğrafta sağ taraftaki büyük kaya boydan boya yarılmıştı.Sıcakta çok etkili tabiki böyle aşınmaya.Çok geçmez parçalanır yere düşer.Umarım bir önlem alırlar.

Sıcaktan kavrularken heryer Mağraların içi efil  efildi.İnsan çıkmak istemiyor.En yukarıdaki panaroma ve yukardaki kümbet fotoğrafı Dicle nehrine bakan serin bir mağaranın içinden çeklidi.Hasankeyfte eğerki o sıcakta en yukarı çıkmayı başarabilirseni o mağaralarda bir nefes alın,serinleyin ve muhteşem manzaranın keyfini çıkarın.Yıllar öncesinde nasılmış buralar diye düşünebilirsiniz.
Sağlı sollu alışveriş dükkanları vardı.Esnaf hediyelik eşyalar satıyor.Sıcaktan çok bunalmak istemiyorsanız birer tane poşu alabilirsiniz kafanıza takınca güneşi kısmen engelleyebiliyorsunuz.Poşlu almaya gittiğimiz dükkan sahibi yöresel dilde konuştu bizimle,tabi biz anlamadık ama adam ısrarla devam etti.Cevap alamayınca babama buralıya benziyordun amca ne bileyim dedi:)Babam bu gazla poşuyu Ankara'ya dönene kadar kafasından çıkarmadı.:)

kpss


Koşuşturma,stres,üzüntü kaynağı,Asya'mın vaktinden çalan gereksiz biz sınav demek benim için kpss.Nihayet geçti gitti.Gerçi şaibeler var.İptali söz konusu ama şimdilik bitti.O stres birdaha çekilir mi.Gecemi gündüzüme kattım.Yukardaki kitaplar bitirdiğim kitapların bir kısmı.Daha yaprak testler,yığınla deneme var.


 ikinci bir sınava gücüm yeter mi bilmiyorum.Zihin olarak bitirdim sınavı çünkü.Hayırlısı diyelim.Şimdilik sınavdan geriye kalan Ösym kırtasiyeleri var.Birde benim zihin yorgunluğum.Kalemlerin altındaki kağıt ise pazargünkü alan sınavında can sıkıntısından karaladığım saçma bir resim.:) ilk 150 dk hiç bir şekilde çıkarmıyorlar çünkü sınavdan.Bense sadece puanım hesaplansın diye 2 ,3 soru işaretleyip çıkacağım diye girdim sınava.Hukuk,işletme ,iktisat ...hiçbirinden birşey bilmem.bende oturdum resim çizdim.

Sınava giren herkese büyük geçmiş olsun.Umarım herkes hakettiğini alabilir.

10 Temmuz 2012 Salı

08.07.2012


Pazar günü minnoş kızım ,pembe prensesim Zeynep Asya'nın doğum günüydü.
Doğum gününe dair en ufak bir planım yoktu.Çünkü bir önceki gün gibi pazar günü de kpss sınavına girecektim.Cumartesi sabası sınavı sonrası Asya'yı babaannesine bırakıp evimize döndük eşimle..İlk defa kızımdan ayrı yerde uyudum.Nasil özledim anlatamam pazar akşam üstüne kadar burnumda tüttü.Pazar günkü sınavdan sonra minişimi almaya gittik.Halası özene bezene pasta yaptırmış kuzuya.:) resmini bastırmış pastanın üzerine.Sayelerinde ilk doğum gününü kutladık kızımın.
                                               Zeynep Asya'nın 1. doğum günü pastası.

İnşallah her zaman onu sevecek,mutlu edecek insanlarla karşılaşır kuzucuğum. iyi ki doğdun Zeynep Asyam

Blog Listem

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Popüler Yayınlar